Americký filmař James Gunn teď naplno prožívá, jaký skandál může vzniknout kvůli něčemu, co jste napsali před mnoha lety na Twitter. Scenárista a režisér, který má na kontě filmy Strážci galaxie, Úsvit mrtvých nebo Scooby-Doo, se musí omlouvat za drsné vtipy a narážky. A filmové studio Disney ho rovnou vyhodilo z režisérského místa třetího dílu Strážců galaxie. Devět let staré poznámky na sociální síti jsou prý neobhajitelné a neslučitelné s hodnotami firmy, jejíž byznys se z velké části orientuje na rodiny s dětmi.

Gunn se například zapojoval do parodických řetězových tweetů, ve kterých uživatelé vymýšleli více či méně vtipné cynické verze romantických filmů. Z jímavé komedie Tři muži a nemluvně se tak v jeho podání stala pedofilní kriminální story Tři muži a nemluvně, s nímž měli sex. Jindy urazil Stevena Tylera z Aerosmith, zpěváka s velkými ústy, jehož typická image zahrnuje dlouhé rozpuštěné vlasy. "Stáhl jsem si jeho novou písničku," napsal Gunn a vzápětí přidal kruté hodnocení: "Cítím se u toho stejně provinile, jako bych si dopřával laciný orální sex od transky." Před sedmi lety si zas v jednom hotelu stěžoval na tlak vody ve sprše, který byl podle něj tak slabý, jako by mu na hlavu močilo tříleté dítě.

Pohoršuje vás takové vyjadřování?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru