Pavel Nedvěd udělal v létě roku 2006 zřejmě nejlepší rozhodnutí ve své kariéře. Po skandálu zvaném Calciopoli byl jeho Juventus "hozen" do druhé italské ligy. Kluboví bossové měli ovlivňovat nasazování rozhodčích pro své zápasy v sérii A. Trest znamenal také ztrátu kreditu od řady hráčů, fanoušků, sponzorů. Na rozdíl od Liliana Thurama, Fabia Cannavara nebo Zlatana Ibrahimoviče ale Grande Paolo v Turíně zůstal, vykopal s ním postup z druhé ligy zpět do nejvyšší soutěže a utvrdil tím tak i osobní přátelství s rodinou Agnelliových, majitelů klubu.

I díky tomu je dnes Nedvěd už ne jako hráč, ale jako manažer v roli viceprezidenta klubu. A Stará dáma, jak se klubu přezdívá, znovu dominuje fotbalu na Apeninském poloostrově, když získala posledních sedm mistrovských titulů.

Z klubu se navíc po facce před dvanácti lety postupně stala obdivuhodně fungující firma. Stručně shrnuto: Stadion postavený v roce 2011 ve vlastnictví klubu (první takový v Itálii) s přilehlým tréninkovým centrem, návštěvnost domácích utkání blízká stům procentům naplnění kapacity, sponzoři jako Allianz, Samsung, Philips a další, mládežnické akademie ve více než 40 zemích světa, přes 40 milionů prodaných dresů ročně. Podle posledních auditovaných výsledků za sezonu 2016/2017 klub utržil celkem 563 milionů eur a vydělal 42 milionů eur. Podle srovnání poradenské společnosti Deloitte byl desátým nejbohatším klubem světa. Na rozdíl od jiných klubů ale Juve dlouhodobě snižuje své zadlužení.

Teď s Cristianem Ronaldem v černobílém dresu, kterého čeká velkolepé představení v klubu po lékařské prohlídce v pondělí, bude zřejmě ještě lépe.

Ronaldo byl drahý: 105 milionů eur dostane ve dvou splátkách jeho dosavadní zaměstnavatel Real Madrid. A sám hvězdný fotbalista má pobírat 30 milionů eur ročně minimálně po další čtyři roky, na které s klubem minulý týden uzavřel kontrakt.

Byl dokonce tak drahý, že to až pobouřilo zaměstnance automobilky Fiat. Jejími akcionáři v koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jsou jako v Juventusu přes společnost Exor právě Agnelliové. Takže zatímco na stadionu se bude slavit prý i ohňostrojem, v továrně v Melfi, kde se vyrábí modely Fiat 500X a Jeep Renegade, je tamními odbory Unione Sindacale di Base naplánována stávka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.