Off-roady

Kategorie pravověrných off-roadů je rok od roku chudší. Auta, jež sice nejsou tak pohodlná na silnici, ale v terénu nemají konkurenci. Po odchodu slavného Land Roveru lze vybírat například z těchto kandidátů.

Suzuki Jimny

Japonské malé auto do terénu je v tuto chvíli nejdéle sloužícím vozem na českém trhu. Nástupce modelu Samurai se vyrábí nepřetržitě od roku 1998. Na interiéru je to vidět. Za volantem budou mít problém vyšší lidé, pro něž tu není mnoho místa. Zadní sedačky jsou spíš pro smích. Opravdové kouzlo se ale skrývá v terénních schopnostech vozu. Díky své velikosti se dostane tam, kam se už velká SUV nevecpou. Pohon všech kol se připojuje, nechybí redukce pro svahy a uzávěra diferenciálu. Auto pořídíte už od 396 900 korun.

Toyota Land Cruiser

Pro letošní rok přijel legendární Land Cruiser s lehkým faceliftem, který přinesl hlavně upravený design karoserie a interiéru. Auto je možné pořídit se standardním pohonem všech kol nebo ve vyšší verzi s plnohodnotnou terénní výbavou. Té nechybí uzávěry diferenciálů, redukce a elektronický systém, jenž určuje chování vozu podle druhu povrchu, po němž se pohybuje. Cena za japonského obra je ale vyšší. Počítejte minimálně s 1 049 900 Kč.

Pick-upy

Velmi praktická auta, jež kombinují velký úložný prostor se stále solidními schopnostmi v terénu. V této kategorii za poslední dva tři roky přibyla celá řada nových modelů. Výrobci se snaží, aby se auta komfortem co nejvíce přiblížila běžným osobním vozům.

Fiat Fullback

Italský středně velký pick-up není tak úplně Italem. "Vnitřnosti" mu propůjčilo Mitsubishi L200, které se chlubí slušnou historií a propracovaným systémem pohonu všech kol. Vysoká světlá výška zajišťuje dobrou prostupnost terénem. Auto pohání čtyřválec o výkonu 150 nebo 180 koní, jde o diesel 2:4 MTJ. Fullback si lze vybrat s dvojitou nebo rozšířenou kabinou a lze ho zatížit až hmotností 1030 kg. Jde o jeden z nejlevnějších pick-upů na českém trhu, aktuálně začíná na částce 571 300 Kč.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.