Roman Kramařík je úspěšný právník a bývalý náměstek ministra dopravy, jehož dvě kariéry se prolínají ve vzájemné symbióze. Je legrační sledovat, jak vytahuje z hangáru ven motorové letadlo. Táhne jej za krátkou železnou ojku podobně, jako jiní venčí psy.

Představa, že něco tak malého, co na rozdíl od auta dokáže přesouvat jeden člověk s tyčí, už za pár dnů vyrazí na vzdušnou cestu kolem zeměkoule, je pro laika absurdní. Ne tak pro vášnivého pilota, který létá od čtrnácti let.

Vaše letadlo má značku OK-TGM. To asi není náhoda, že?

Není. Tomu značení se říká imatrikulace a je to něco jako SPZ u auta, kterou si volíte v okamžiku registrace. Písmena OK jsou daná a značí Českou republiku. Další tři písmena si volí každý sám podle toho, co je zrovna volné. Písmena TGM byla volná, tak jsme toho před pár lety využili. Taky letadlu tady v aeroklubu říkají Masaryk. A vlastně i ty iniciály byly impulzem, který mě přivedl na nápad s obletem zeměkoule.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru