Roman Kramařík je úspěšný právník a bývalý náměstek ministra dopravy, jehož dvě kariéry se prolínají ve vzájemné symbióze. Je legrační sledovat, jak vytahuje z hangáru ven motorové letadlo. Táhne jej za krátkou železnou ojku podobně, jako jiní venčí psy.

Představa, že něco tak malého, co na rozdíl od auta dokáže přesouvat jeden člověk s tyčí, už za pár dnů vyrazí na vzdušnou cestu kolem zeměkoule, je pro laika absurdní. Ne tak pro vášnivého pilota, který létá od čtrnácti let.

Vaše letadlo má značku OK-TGM. To asi není náhoda, že?

Není. Tomu značení se říká imatrikulace a je to něco jako SPZ u auta, kterou si volíte v okamžiku registrace. Písmena OK jsou daná a značí Českou republiku. Další tři písmena si volí každý sám podle toho, co je zrovna volné. Písmena TGM byla volná, tak jsme toho před pár lety využili. Taky letadlu tady v aeroklubu říkají Masaryk. A vlastně i ty iniciály byly impulzem, který mě přivedl na nápad s obletem zeměkoule.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.