Tchajwanský výrobce chytrých telefonů HTC bude mohutně propouštět. Přibližně čtvrtina jeho zaměstnanců přijde do tří měsíců o práci. Společnost tak reaguje na výrazný pokles prodeje svých výrobků, které poráží konkurenční telefony od Applu, Samsungu a čínských rivalů.

Vedení HTC v úterý oznámilo plán optimalizace produkce, díky němuž by měla být společnost efektivnější a flexibilnější. Změny ve výrobě s sebou nesou ovšem i propouštění pracovníků. O místa do konce září přijde asi 1500 zaměstnanců továrny na Tchaj-wanu. To je přibližně čtvrtina z 6450 lidí, které firma po celém světě zaměstnává.

Snižování stavů HTC přichází ve chvíli, kdy společnosti klesají příjmy a tržby. Firma hlásila meziroční pokles příjmů v dubnu o 55 procent. O necelou polovinu klesly i její březnové prodeje. Jeden z deseti prodaných telefonů přitom kdysi pocházel právě od HTC. Nyní však značka nestíhá reagovat na nové technologie Applu či Samsungu. Velkou konkurencí jsou také čínské značky jako Hauwei, Lenovo, Xiaomi či Honor, které se zaměřují zejména na levnější modely telefonů.

Chytré telefony HTC pokulhávají zejména v kvalitě fotoaparátů. Tento trend se pokusila zvrátit nejnovější vlajková loď HTC U12+. Nízká marketingová podpora modelu však neukazuje na to, že by HTC mohl zázračně zachránit. V Česku například tuto novinku jeden z největších internetových prodejců elektroniky Alza.cz ani nenabízí.

Související