Prodejce elektroniky a dalšího spotřebního zboží Alza zprovoznil v pětatřiceti svých kamenných prodejnách takzvané PayBoxy a CardBoxy. V nich si zákazníci mohou nakoupit kryptoměny. Vybrat si mohou mezi bitcoinem a litecoinem, který Alza přidala do nabídky letos v únoru.

Bankomaty umožňují nákup nejen za hotovost, ale i prostřednictvím platební karty, což je v tuzemsku zatím unikátní. Zákazníkovi, který si chce v terminálech kryptoměny koupit, stačí zaregistrovat adresu své hardwarové nebo jiné digitální peněženky v mobilní aplikaci Moje Alza a při výdeji zadat na obrazovce platebního terminálu své telefonní číslo.

PaxBoxy v Alza.cz.

Výhoda PayBoxů a CardBoxů je prý hlavně v aktuálnosti kurzu, který zájemcům o kryptoměny nabízí. V budoucnu společnost plánuje rozšířit svou nabídku o další kryptoměny a expandovat na Slovensko a do Maďarska.

Provoz služby tuzemské firmě zajišťuje start-up HD Crypto s.r.o. skrze britskou burzu Coinmate, informovala Alza.cz na svém webu.

Alza navíc od konce května nabízí svým zaměstnancům možnost nechat si část mzdy vyplácet v bitcoinech. Firma jim je pošle přímo do digitálních peněženek. "Alza chce být nejen průkopníkem na poli e-commerce, ale i osvíceným zaměstnavatelem. V našich řadách máme lidi, kteří bedlivě sledují technologické trendy a kryptoměnami už dávno disponují nebo je těží. Proto jim chceme nabídnout i tento zajímavý benefit, kdy část mzdy převedeme do jejich kryptopeněženek," říká ředitel HR Marek Premus na webu Alza.cz.

Související