Prodejce elektroniky a dalšího spotřebního zboží Alza zprovoznil v pětatřiceti svých kamenných prodejnách takzvané PayBoxy a CardBoxy. V nich si zákazníci mohou nakoupit kryptoměny. Vybrat si mohou mezi bitcoinem a litecoinem, který Alza přidala do nabídky letos v únoru.

Bankomaty umožňují nákup nejen za hotovost, ale i prostřednictvím platební karty, což je v tuzemsku zatím unikátní. Zákazníkovi, který si chce v terminálech kryptoměny koupit, stačí zaregistrovat adresu své hardwarové nebo jiné digitální peněženky v mobilní aplikaci Moje Alza a při výdeji zadat na obrazovce platebního terminálu své telefonní číslo.

PaxBoxy v Alza.cz.

Výhoda PayBoxů a CardBoxů je prý hlavně v aktuálnosti kurzu, který zájemcům o kryptoměny nabízí. V budoucnu společnost plánuje rozšířit svou nabídku o další kryptoměny a expandovat na Slovensko a do Maďarska.

Provoz služby tuzemské firmě zajišťuje start-up HD Crypto s.r.o. skrze britskou burzu Coinmate, informovala Alza.cz na svém webu.

Alza navíc od konce května nabízí svým zaměstnancům možnost nechat si část mzdy vyplácet v bitcoinech. Firma jim je pošle přímo do digitálních peněženek. "Alza chce být nejen průkopníkem na poli e-commerce, ale i osvíceným zaměstnavatelem. V našich řadách máme lidi, kteří bedlivě sledují technologické trendy a kryptoměnami už dávno disponují nebo je těží. Proto jim chceme nabídnout i tento zajímavý benefit, kdy část mzdy převedeme do jejich kryptopeněženek," říká ředitel HR Marek Premus na webu Alza.cz.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru