Hutní společnost Třinecké železárny (TŽ) loni dosáhla zisku 1,424 miliardy korun. Zisk byl mírně nižší než v roce 2016, kdy činil 1,44 miliardy korun. Tržby ale podniku meziročně stouply o 3,64 miliardy na 35,859 miliardy korun. Sdělila to po valné hromadě, která uzavřela loňské hospodaření společnosti, mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková.

Nižší provozní výsledek hospodaření byl podle ní ovlivněn růstem cen rozhodujících vstupních komodit a vyššími osobními náklady. "Firma v loňském roce investovala do nových zařízení včetně ekologických projektů přes 2,7 miliardy korun," uvedla mluvčí.

Železárny v loňském roce vyrobily 2,528 milionu tun surové oceli, což bylo mírně méně než v roce 2016, kdy podnik vyprodukoval 2,605 milionu tun oceli. Hlavní důvodem byla podle mluvčí rekonstrukce plynočistírny konvertorů na kyslíkové konvertorové ocelárně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru