Tak máme novou ministryni spravedlnosti. Taťána Malá nastupuje do čela resortu, který před ní v rámci samostatné České republiky vedly pouze čtyři ženy: Vlasta Parkanová, Daniela Kovářová, Marie Benešová a Helena Válková. Druhá jmenovaná si přitom na Twitteru v souvislosti s nominací Malé ironicky postěžovala na "český negativismus". "Po oznámení nominace poslankyně Malé na post ministryně by minimálně feministky, obyvatelky různých Klinik a ženské lobby měly jásat. Marně čekám, kdy se začnou objevovat jejich nadšené tweety…" napsala Kovářová. To uživatele českého Twitteru nadzvedlo a rozvířila se debata, zda bychom se měli radovat z pouhého faktu, že je členkou vlády žena. Pochopitelně je jedinou (bez ohledu na souznění s myšlenkami feminismu) rozumnou odpovědí, že nikoliv.

Faktem přitom zůstává, že jsme se v naší společnosti ještě nenaučili upřímně a bez předsudků oceňovat ženy, které dosáhly skvělých úspěchů. Tak třeba veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová nedávno obdržela za svůj celoživotní boj za ochranu lidských práv a právního státu nejvyšší francouzské vyznamenání, Řád čestné legie. To je skvělý úspěch, kterého před ní nedosáhlo mnoho právníků. Advokátka Dagmar Dubecká zase bezchybně vede tým právníků kanceláře Kocián Šolc Balaštík, která získala české ocenění Deal of the Year od magazínu CEE Legal Matters. Výčet podobných úspěchů (nejen) českých právniček je opravdu dlouhý, a proto jsme spustili web vyznamnepravnicky.cz, kde oceňujeme dámy, které si to rozhodně zaslouží. Bez předsudků.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.