Třetina zaměstnanců chce změnit práci a je výrazně otevřena zajímavým nabídkám, z toho 12 procent aktivně hledá lepší práci. Celkem jde o půl milionu lidí, kteří se intenzivně snaží hledat lepší práci. Ukazuje to aktuální průzkum společnosti LMC, která provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz.

Ti, kteří vážně uvažují o změně zaměstnání a aktivně hledají nabídky, si podle průzkumu myslí, že jejich plat neodpovídá pozici, pracují více, ale nikdo to neocení, práce se jim stala rutinou, nadřízený je nechválí a podobně.

"Tyto skutečnosti vedou k tomu, že je práce nebaví, nejsou v ní spokojeni a nespokojenost si musí kompenzovat jinde," uvedl analytik LMC Tomáš Ervín Dombrovský.

Lidé, kteří mění zaměstnání, si veskrze polepší (71 procent) a přibližují se podmínkám podle svých představ. Nezanedbatelná skupina stávajících zaměstnanců je přitom náborovými kampaněmi svých firem otrávená. Více než neautentická komunikace jim vadí podmínky, na něž dosáhnou jen nováčci. "Zaměstnavatelé tak do jisté míry dělají ze 'svých' lidí kandidáty pro jiné firmy," dodal.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru