Akcie sociální sítě Twitter vstaly z mrtvých a v letošním roce posílily už o 60 procent, jde o jeden z nejlepších výkonů na celé Wall Street. Například akcie Facebooku přidaly za stejné období jen šest procent. Společnost se navíc nyní, jak informoval server CNNMoney, rozhodla vydat konvertibilní dluhopisy v hodnotě jedné miliardy dolarů. V případě dostatečné poptávky může emitovat dluhopisy za dalších 150 milionů.

Jedná se již o druhou konvertibilní emisi Twitteru. K první došlo v roce 2014. Držitelé konvertibilních dluhopisů mají právo na jejich výměnu za akcie firmy, což jí v případě problémů sníží dluhové břemeno a zároveň posílí kapitál. Tím ale dojde k rozředění akcií, což byl i důvod, proč akcie po oznámení poklesly o 2,5 procenta, během pátku ale pokles zcela smazaly. Nabídka je zaměřena na velké institucionální investory, kam patří například investiční fondy.

Twitter uvedl, že část peněz použije na "všeobecné firemní účely" - což by mohlo znamenat více investic nebo i nákup jiných společností.

Tržby Twitteru se v letošním roce zvýšily o více než 60 procent a zároveň byla společnost zařazena do indexu S&P 500, který zachycuje výnos předních amerických firem. Za rostoucím ziskem a také aktivitou uživatelů stojí strategie ředitele společnosti Jacka Dorseyho, jenž zavedl live video a osobněji zaměřený obsah.

Akcie Twitteru tak poráží Facebook, jehož cenné papíry od začátku roku vzrostly o šest procent. Akcie dalšího konkurenta, Snapchatu, dokonce poklesly za stejné období o deset procent. Tržní hodnota Twitteru je nyní 29 miliard dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru