Ministerstvo financí pravděpodobně potvrdilo návrh vedení polostátní firmy ČEZ na výši vyplácené dividendy. Vyplývá to z dokumentu umístěném na webu firmy, ve kterém se vyjadřuje ke způsobu rozdělení zisku.

Hlavním sdělením textu je odmítnutí vyplacení odměn vedení firmy. To navrhlo, aby se mezi jeho členy rozdělilo 21 milionů korun. "Jako důvod uvádím skutečnost, že majoritní akcionář nesouhlasí s výplatou tantiémy v době, kdy společnosti klesá ziskovost a musí realizovat radikální úspory," napsala ministryně financí Alena Schillerová.

Ve svém protinávrhu, který hodlá jako majoritní akcionář prezentovat na červnové valné hromadě, pak ale ministerstvo zanechalo již zmiňovanou výši dividendy 33 korun na akcii. Celkem by se tak mělo mezi akcionáře rozdělit 17,75 miliardy korun. Stát by si pak jako držitel zhruba 70procentního podílu přišel na 12 miliard korun.

Reakci ministerstva financí HN zjišťují.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru