Ministerstvo financí pravděpodobně potvrdilo návrh vedení polostátní firmy ČEZ na výši vyplácené dividendy. Vyplývá to z dokumentu umístěném na webu firmy, ve kterém se vyjadřuje ke způsobu rozdělení zisku.

Hlavním sdělením textu je odmítnutí vyplacení odměn vedení firmy. To navrhlo, aby se mezi jeho členy rozdělilo 21 milionů korun. "Jako důvod uvádím skutečnost, že majoritní akcionář nesouhlasí s výplatou tantiémy v době, kdy společnosti klesá ziskovost a musí realizovat radikální úspory," napsala ministryně financí Alena Schillerová.

Ve svém protinávrhu, který hodlá jako majoritní akcionář prezentovat na červnové valné hromadě, pak ale ministerstvo zanechalo již zmiňovanou výši dividendy 33 korun na akcii. Celkem by se tak mělo mezi akcionáře rozdělit 17,75 miliardy korun. Stát by si pak jako držitel zhruba 70procentního podílu přišel na 12 miliard korun.

Reakci ministerstva financí HN zjišťují.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru