Když se lékařka náhle odmlčela a dlouze se zadívala na obrázek, který před sebou viděla na ultrazvuku, Siobhán Donohueová pochopila, že něco není v pořádku. "Nevidím vrchní část hlavičky," řekla konečně lékařka. Znamenalo to jediné − dítě, které Siobhán Donohueová nosila 20 týdnů, mělo anencefalii. "Nad úrovní jeho očí nebylo nic. Žádný mozek, žádná kůže, žádná lebka," popsala Donohueová v článku pro deník Guardian.

I pokud by dítě donosila, nemělo šanci přežít. Na potrat ale podle irských zákonů jít nemohla, a tak za ním odcestovala do britského Liverpoolu. Teď se v Irsku zapojila do kampaně za zrušení ústavního zákazu potratů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.