Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za první čtvrtletí čistý zisk 78 milionů eur (dvě miliardy korun), což je meziroční růst téměř o 40 procent. Vyplývá to z informací, které na webu zveřejnila mateřská společnost banky.

Objem poskytnutých úvěrů banky stoupl meziročně o 6,3 procenta téměř na 400 miliard korun. Objem vkladů činil stejně jako před rokem 364 miliard korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 4,3 procenta na 980 milionů korun, čisté úrokové výnosy se zvýšily o 34,3 procenta na 3,3 miliardy korun.

Výsledky za první čtvrtletí zveřejnily všechny velké banky. České spořitelně stoupl čistý zisk meziročně o 15 procent na 4,1 miliardy korun, Monetě o 12,7 procenta na 1,2 miliardy korun. Naopak ČSOB klesl o 14 procent na čtyři miliardy korun, Komerční bance o 26,5 procenta na tři miliardy a Raiffeisenbank o šest procent na 642 milionů korun.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku téměř 700 tisíc klientů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru