Deutsche Bank propustí celosvětově více než sedm tisíc lidí. Chce tak snížit náklady a po třech letech se znovu vrátit k zisku. Informuje o tom agentura Reuters.  

Největší německá banka ohlásila ve čtvrtek, že chce dosavadní počet 97 tisíc zaměstnanců zredukovat na 90 tisíc. K tomuto kroku se rozhodla poté, co prodej akcií a obchod klesly o čtvrtinu. Většina pracovních míst, která chce banka zrušit, je v New Yorku a v Londýně.

Po náhlém přeskupení managementu minulý měsíc vedení Deutsche Bank uvedlo, že cílem je omezit projekt globální investiční banky a zaměřit se na Evropu a domácí trh.

Výkonný ředitel Deutsche Bank Christian Sewing přitom ujišťuje, že banka zůstává nadále věrná své Korporátní a Investiční Bance (CIB) a chce také setrvat v mezinárodním společenství. "Jsme alternativou Evropy v oblasti mezinárodního financování a kapitálových trhů. Musíme se však soustředit na to, co děláme opravdu dobře," dodal.

Deutsche Bank oznámila minulý měsíc, že v roce 2018 vyjdou náklady na restrukturalizaci zhruba na 800 milionů eur, tedy více než 20 miliard korun. 

Akcionáři, kteří jsou otrávení klesajícími cenami akcií i příjmů, uvedli, že na valné hromadě ve čtvrtek vyzvou vedení banky k urychlení procesu obnovy. Akcie banky klesly v tomto roce více než o 31 procent.

Deutsche Bank je pod tlakem i ze strany ratingových agentur. Společnost Standard & Poor’s by měla do konce měsíce oznámit, zda sníží rating finančního domu.

Největší peněžní ústav v Německu loni prodělal 497 milionů eur (12,83 miliardy korun). Za období 2015–2017 pak Deutsche Bank prodělala celkem 8,2 miliardy eur (211,683 miliardy korun). 

V prvním čtvrtletí letošního roku se čistý zisk banky propadl o 79 procent na 120 milionů eur (3,1 miliardy korun). Výrazně tak zaostal za očekáváním analytiků, kteří ho odhadovali na 379 milionů eur (9,8 miliardy korun). Celkové příjmy se snížily o pět procent na sedm miliard eur.

Deutsche Bank má sídlo ve Frankfurtu nad Mohanem ve dvojici mrakodrapů Deutsche-Bank-Hochhaus, založena byla v roce 1870. V Evropě zaměstnává 66 tisíc lidí, dalších 21 tisíc v Asii a deset tisíc v Severní Americe.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru