Prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz zvýšil ve finančním roce 2017/2018 tržby téměř o pětinu na 4,3 miliardy korun. Od dubna 2017 do března 2018 e-shop odeslal přes milion objednávek. Firma to v úterý uvedla v tiskové zprávě, výši zisku nezveřejnila. CZC.cz patří mezi největší tuzemské internetové prodejce s Alza.cz, Mall.cz či Notino.cz.

Firmě se dařilo zejména v prodeji notebooků, televizí a mobilů. Největší růst v porovnání s předchozím obdobím pak zaznamenaly herní konzole a grafické karty, a to zejména díky rozvíjející se těžbě kryptoměn.

"Od dubna 2017 do letošního března jsme ze skladu v Rudné odeslali přes milion zásilek, přičemž naše tržby v porovnání s předchozím obdobím vzrostly o 20 procent. Dvouciferné tempo růstu si držíme už sedmý rok v řadě za sebou," uvedla generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková.

Kromě herních konzolí stouply nejvíce prodeje operačních pamětí a grafických karet. "Extrémní poptávku po grafických kartách související s těžbou kryptoměn nestačili výrobci vykrývat. Naráželi jsme tak buď na nedostatek karet, nebo na extrémní růst jejich ceny, někdy až o 50 procent. Letos v této kategorii očekáváme naopak pokles, jelikož těžba už není tak výnosná," dodal obchodní ředitel Tomáš Pilský.

CZC.cz patří mezi největší tuzemské internetové prodejce, jeho vlastníkem je E-commerce Holding skupiny Rockaway. E-shop má síť 70 poboček po celé republice. Sortiment čítá přes 40 tisíc produktů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru