Nápojářské skupině Kofola vzrostly v letošním prvním čtvrtletí tržby meziročně o 6,7 procenta na 1,43 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) skupině stoupl o 23,2 procenta na 97,3 milionu korun. V ukazateli EBIT (provozní zisk) byla v prvním čtvrtletí Kofola ve ztrátě 37,2 milionu korun, loni ve stejném období činila ztráta 57,7 milionu. Kofola to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Na valné hromadě, která se uskuteční tento týden, chtějí akcionáři vyplatit rekordní částku, celkem více než 361 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nápojářské skupině Kofola se nejvíce dařilo v Česku a na Slovensku.
  • V prvním čtvrtletí vzrostly společnosti tržby meziročně o 6,7 procenta.
  • Provozní zisk před odpisy stoupl téměř o čtvrtinu na 97,3 milionu korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.