Česká pobočka Oberbank, bankovní dům z Horního Rakouska, loni zvýšila v Česku zisk skoro o 13 procent na 287 milionů korun. Banka vstoupila na český trh v roce 2004 koupí pobočky Sparkasse Mühlviertel – West banka, což byla regionální banka v jižních Čechách. Počtem svých klientů je ale v Česku malá, má zhruba 13 tisíc individuálních a tři tisíce firemních klientů.

Hlavním zdrojem zisku jsou úvěry malým a středním firmám a nadprůměrně vydělávajícím lidem a to, že celý svůj provoz v Česku zajišťuje s poměrně malým počtem zaměstnanců. A na tuto strategii sází i ve své střednědobé strategii. Potvrzují to člen představenstva rakouského koncernu Josef Weissel a Robert Pokorný, ředitel české pobočky Oberbank. Za hlavní pilíř byznys modelu Oberbank přitom označili individuální přístup ke klientovi a rozvoj pobočkové sítě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Banka Oberbank má v Česku 13 tisíc individuálních a tři tisíce firemních klientů a nadále sází na rozšiřování poboček.
  • Ukazuje se, že mnozí klienti chtějí i v digitálním světě mít na pobočce svého bankéře, říká ředitel Oberbank v Česku Pokorný.
  • Celá skupina Oberbank loni zaznamenala v zemích, kde působí, rekordní výsledek již osmým rokem za sebou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.