Čistý zisk Monety Money Bank letos v 1. čtvrtletí stoupl meziročně o 12,8 procenta na 1,17 miliardy korun. Provozní výnosy bance ve stejném období naopak klesly o 5,8 procenta na 2,39 miliardy korun. Moneta ve čtvrtek výsledky za první kvartál zveřejnila na svém webu.

Důvodem růstu zisku Monety byl prodej části portfolia úvěrů v prodlení, které vedlo k rozpouštění opravných položek a celkovému kladnému saldu 281 milionů korun, uvedl analytik Komerční banky Miroslav Frayer. "Management díky tomuto výsledku zvýšil i odhad pro čistý zisk za celý letošní rok o 100 milionů korun minimálně na 3,5 miliardy korun," dodal.

Loni v prvním čtvrtletí banka vykázala čistý zisk 1,04 miliardy korun. Za celý rok 2017 Monetě Money Bank klesl konsolidovaný čistý zisk meziročně o 3,2 procenta na 3,9 miliardy korun.

Moneta Money Bank do předloňska působila pod názvem GE Money Bank. Skupina General Electric prodala veškeré své akcie v Monetě Money Bank předloni na podzim a nyní se zaměřuje primárně na průmyslovou činnost. Moneta je od května 2016 členem pražské burzy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čistý zisk Monety Money Bank stoupl meziročně o 12,8 procenta.
  • Provozní výnosy v tomto období klesly o 5,8 procenta.
  • Důvodem růstu zisku Monety byl prodej části portfolia úvěrů v prodlení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.