Equa bank v 1. čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o 65 procent na 74 milionů korun. Do ziskového hospodaření banky se promítl zvýšený zájem klientů o spotřebitelské půjčky a kontokorentní i běžné účty. Počet klientů se meziročně zvýšil o více než pětinu. Banka to ve středu uvedla v tiskové zprávě.

Equa bank podle svého generálního ředitele a předsedy představenstva Petra Řeháka v prvním čtvrtletí navázala na úspěšný uplynulý rok a dál pokračovala v růstu ve všech oblastech svého působení.

Bilanční suma za první čtvrtletí vzrostla meziročně o 15 procent  téměř na 51 miliard korun. Celkový objem úvěrů se zvýšil o 13 procent a dosáhl 37,5 miliardy korun. Objem vkladů vzrostl rovněž o 13 procent a přesáhl 45 miliard korun. Počet klientů se meziročně zvýšil o 21 procent na 323 tisíc. Rostl i zájem o digitální bankovnictví, kdy se podle Řeháka podíl klíčových produktů a služeb prodaných on-line přiblížil polovině.

"Významného růstu zisku jsme dosáhli také na konsolidované bázi. Meziročně banka zvýšila konsolidovaný zisk pětinásobně na 82 milionů korun," dodal Řehák.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na českém trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru