Mobilní operátor T-Mobile v prvním čtvrtletí zvýšil celkové tržby o 0,5 procenta na 6,557 miliardy korun. Provozní zisk stoupl o čtyři procenta na 2,85 miliardy korun. Firma to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

Počet uživatelů mobilních služeb se zvýšil o jedno procento na více než 6,15 milionu zákazníků, přičemž téměř 3,9 milionu z nich tvořili zákazníci tarifní a přes 2,2 milionu zákazníků využívalo předplacené služby. Celkový objem přenesených dat v síti T-Mobile meziročně vzrostl o 25,3 procenta a přesáhl 13 TB.

Tržby z mobilních služeb přesáhly 4,5 miliardy korun. Průměrná měsíční útrata za mobilní služby (ARPU) byla 249 korun, což je o dvě koruny méně než loni. Podíl nehlasových služeb na ARPU byl 50 procent.

Připojení k internetu ve fixní síti využívá 179 tisíc lidí, včetně 13 tisíc nových zákazníků získaných v prvním čtvrtletí. Televizi od T-Mobile na IPTV či satelitní platformě využívá na 47 tisíc zákazníků, tedy o 10 tisíc více než na konci předchozího čtvrtletí.

Společnost spustila novou službu Magenta 1, která přináší zákazníkům výhody na základě spojení mobilních a pevných služeb pod jednu smlouvu. Zákazníci novou nabídku přijali, což odráží i výrazný nárůst prodejních fixních služeb a IPTV, které si dohromady za první tři měsíce roku připsaly 23 tisíc nových zákazníků.

"Před několika měsíci jsme ohlásili naše zaměření na služby na fixním a mobilním konvergovaném trhu, v němž spatřujeme budoucnost telekomunikačního odvětví. Pro nás v T-Mobilu to znamená nejen investice do fixních technologií a budování optických sítí, ale také služby pro naše zákazníky," uvedl generální ředitel českého a slovenského T-Mobilu Milan Vašina.

T-Mobile se aktivně podílí na rozvoji sítí LTE-Advanced Pro a vývoji sítí 5G v rámci skupiny Deutsche Telekom. Během ledna a února otestoval technologii Massive MIMO (mMIMO) pro LTE, jež zároveň představuje jeden ze základních stavebních kamenů sítí páté generace.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru