Top chart

Apple rozhodl, že utratí sto miliard dolarů za výkup vlastních akcií, a navíc zvýší dividendu o 16 procent. V reakci na tato opatření cena akcií Applu postupně vzrostla. Dostala se skoro na hodnoty, na kterých byla na začátku ledna. Apple nicméně trápí zpomalení tempa růstu prodeje nových iPhonů. Firma tak začíná více než dříve spoléhat na tržby za zpoplatněné služby. Podobně, ale ještě o něco dál je na tom, světe div se, bývalý konkurent Applu, kanadská společnost BlackBerry. Ta už vlastní mobily nevyrábí a zaměřuje se výhradně na prodej služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti, ve které v případě mobilních telefonů stále patří ke špičce v oboru.

V článku se dále dozvíte

  • Jednání o spojení amerických mobilních operátorů Sprint a T-Mobile je příležitostí pro Home Credit, který spolu se Sprintem v USA vydává kreditní karty.
  • Elon Musk se rozčílil na analytiky během debaty o vysoké ztrátě, kterou výrobce elektromobilů Tesla vykázal v prvním čtvrtletí. Naštval tak investory, kteří začali akcie Tesly ve velkém prodávat. Hodnota firmy klesla o dvě miliardy dolarů, což představuje čtyři procenta z celkové tržní kapitalizace.
  • Loterijní společnost Sazka Group expanduje do Chorvatska. Podle informací newsletteru PENÍZE ovšem Sazce nevyšla od loňska plánovaná nabídka akcií v Londýně. Do hry se tak dostaly burzy v Amsterdamu a Praze.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.