České spořitelně vzrostl v 1. čtvrtletí čistý zisk meziročně o 15,4 procenta na 4,1 miliardy korun. Na růstu čistého zisku se s rostoucím objemem úvěrových obchodů podílely i postupně se zvyšující čistý úrokový výnos a rozpouštění opravných položek. Meziročně vyšší byl i provozní zisk, který stoupl o 2,5 procenta na 4,8 miliardy korun. Hospodářské výsledky Česká spořitelna zveřejnila v pátek na svém webu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Růst zisku o 15,4 procenta na 4,1 miliardy korun hlásí Česká spořitelna.
  • Česká spořitelna je největší bankou v Česku podle počtu klientů, kterých má 4,7 milionu.
  • Rakouské bankovní skupině Erste Group, která Českou spořitelnu ovládá, stoupl zisk o 26,8 procenta na 8,5 miliardy korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.