Aktuální hospodářské výsledky Applu očekávali fanoušci i finanční analytici s napětím. Informace od dodavatelů kalifornské firmy totiž naznačovaly pokles zájmu o nejdražší iPhone v historii. Realita ale nakonec není tak jednoduchá. Applu se podařilo překvapit tím, že meziročně prodal o 1,5 milionu telefonů více.

Po negativních zprávách o slabém zájmu o součástky pro iPhone X to byla dobrá zpráva pro Wall Street, ne ale skvělá. Úvodní čtvrtletí kalendářního roku totiž bylo první, kdy byl iPhone X dostupný celou dobu, zatímco před Vánoci byla dostupnost iPhonu s OLED displejem omezená. Od iPhonu X očekávali analytici masivní nárůst zájmu o telefony od Applu, prodeje iPhonů místo toho stagnují už třetí rok. Ještě do roku 2015 rostly dvojciferným tempem, v rekordním vánočním čtvrtletí roku 2014 dokonce o 46 procent. Prodeje iPadů a Maců mají podobnou tendenci. iPadů se aktuálně prodalo o dvě procenta více, Maců zase o tři procenta méně než před rokem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.