Řetězec Kaufland se snaží dohnat svou sesterskou síť Lidl, která v březnu výrazně zvedla mzdy svých zaměstnanců, a od 1. června zvedne mzdy svých pracovníků také on. Výdělky lidí zaměstnaných v Kauflandu na provozních pozicích se zvednou o 26 procent.

Člověk pracující na plný úvazek jako asistent prodeje si za červen bude nově odnášet 24 000 korun hrubého. Tato minimální nástupní mzda platí pro celou Českou republiku kromě Prahy, kde je pracovní trh v oblasti maloobchodu napjatější než v jiných regionech. V hlavním městě bude minimální výdělek na plný úvazek po zkušební době vyšší, a to 26 000 korun.

"Chceme být i nadále atraktivním zaměstnavatelem. Zvýšením mezd chceme ocenit náročnou práci našich lidí, kterým nabízíme celou škálu pracovních úvazků od celodenních, 8hodinových, přes různé formy kratších úvazků až po brigádnické dohody," uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.