V Praze řádí spalničky. Teda ne že by úplně hrozně řádily a lidé padali na ulicích houfně jak mouchy v parném létu, ale prostě tu jsou a je jich dost na to, aby nemocnice přijaly určitá opatření. To v médiích, od klasických po sociální, je podstatně větší haló. Zleva se očkuje, zprava autismus, někde mezi je "kolektivní imunita" a zápasí s "právem na informované rozhodování", zkrátka, jak by řekl klasik, neděje se nic vážného, máme se dobře, proto můžeme hysterčit nad banalitami.

Vzpomněl jsem si u toho na kolegu, kterému se před pár lety narodilo děcko. Vyprávěl mi, jaký mají problém s očkováním. On i jeho přítelkyně jsou racionální vzdělaní lidé, takže děcko nechali očkovat, ovšem po první aplikaci se objevily nějaké intenzivní nežádoucí příznaky, takže šli za odbornicí imunoložkou, ta zkonstatovala silnější imunitní reakci a prohlásila, že to nevadí, že jim vypracuje individuální očkovací plán. Připravila tedy plán očkování, který byl snad nějak pomalejší s delšími intervaly, a všechno bylo v pořádku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru