S osmi miliony obyvatel je Izrael podobně velkou zemí jako Česko. Oproti tuzemsku se ale může chlubit mnohem větším počtem inovativních technologií, které slaví úspěchy po celém světě. Izraelci stojí za vynálezem USB disku nebo cherry rajčat. V poslední době pak například vyvinuli mobilní aplikace, jako je Waze nebo Viber, z nichž ta první naviguje auta po městech, ta druhá zase patří mezi nejpopulárnější komunikační nástroje na světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Izrael patří mezi země, které do světa chrlí ohromné množství inovací. Podle Andyho Davida z izraelského ministerstva zahraničí za to může hlavně státní podpora start-upů a venture kapitálového trhu.
  • Důležitou roli ve výchově startupových podnikatelů hraje i izraelská armáda, která brancům umožňuje práci s nejmodernějšími technologiemi a v které se zakladatelé inovativních firem dávají dohromady.
  • Izrael dal světu USB disk nebo cherry rajčata. V posledních letech země spoléhá na inovace v oblasti kyberbezpečnosti, systémů pro autonomní auta nebo pro zdravotnictví.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru