Pětadvacetiletý Alek Mina­ssian si vypůjčil dodávku a pak s ní v centru kanadského Toronta zabil deset lidí a dalších třináct vážně zranil. Když ho soudce z vražd obvinil, nebylo jasné, proč vlastně útočník svůj čin provedl. Neměl žádné policejní záznamy, žádná událost v jeho minulosti nenaznačovala motiv, který by jeho útok vysvětloval.

Toronto, se 2,6 miliony obyvatel nejlidnatější město Kanady, a celá mírumilovná země zůstávají v šoku, zbytek světa si klade otázku, zda a jak se dá rostoucímu počtu vražd pomocí automobilů zabránit. Nelze automaticky tvrdit, že jde pokaždé o teroristický útok, dokud není znám motiv pachatele.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.