Byl to první opravdu jarní víkend v norském Oslu. Půlka dubna! Na stráních okolních kopců se ještě bělal sníh, na slunci ve městě se však teplota šplhala skoro ke dvacítce. Norové tyhle návraty jara milují. Jako na povel se vyhrnou do ulic a zaplní restaurace a bary do posledního místa. O zahrádkách vystavených zlatavým slunečním paprskům ani nemluvě.

Ne vždy to má dobrý konec. Vztah Norů k alkoholu je komplikovaný. V běžných obchodech ho nekoupíte, v barech a hospodách je drahý. Ale to o víkendu Norům přestává vadit. Pro nárazové pití mají dokonce speciální slovo. Helgefylla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.