Michal Říha stál u rozjezdu výroby známých ovocných bonbónů Skittles v továrně Mars Wrigley Confectionery v Poříčí nad Sázavou. Pro americký koncern Mars, celosvětového výrobce cukrovinek, čokoládových pochoutek, žvýkaček, hotových jídel i krmiv pro zvířata, pak posledních osm let pracoval i ve Spojených státech a v Anglii. Naposledy jako ředitel továrny v King’s Lynn, která je producentem známých potravinářských značek Uncle Ben’s nebo Dolmio. Teď řídí poříčskou továrnu, která má podle něj našlápnuto stát se centrem pro výrobu ovocných bonbónů pro celý koncern Mars.

Jak často si dopřáváte cukrovinky?

Každý pracovní den. Ten pro mě začíná právě ochutnáváním bonbónů, které jsme u nás vyrobili. Scházím se s dalšími spolupracovníky na panel kvality a hodnotíme hlavně jejich vzhled, chuť a obaly. Nemůžeme moc kontrolovat texturu bonbónů, protože jsou ještě tvrdé a potřebují zhruba týden až deset dnů uzrát, než jsou připravené pro zákazníky. Během dne ochutnávám i přímo ve výrobě, takže večer už na sladkosti nemám pomyšlení. Ochutnávání vlastních výrobků je povinná součást práce každého ředitele našich továren. Vyjma samozřejmě produktů pro zvířata. Když jsem vedl továrnu v Anglii, která je zaměřená na rýži, snídal jsem rýži.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kdo je největším konkurentem koncernu Mars.
  • Jaká bude budoucnost cukrovinek v době, kdy se řada lidí stará o zdravou výživu.
  • Jaký dopad bude mít na českou továrnu brexit, když polovinu výroby vyváží do Británie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.