Skandál okolo zneužití informací o desítkách milionů uživatelů, který vypukl v polovině března, se na výsledcích společnosti Facebook v prvních třech měsících letošního roku nepodepsal, vliv může ale do budoucna mít. Tržby i čistý zisk předčily očekávání analytiků, kurz akcií firmy reagoval po závěru řádných obchodních hodin růstem o zhruba pět procent na 168 dolarům. Středeční obchodování přitom akcie zakončily na necelých 160 dolarech.

Společnost v úvodním čtvrtletí meziročně navýšila tržby, které téměř ze sta procent tvoří příjmy z internetové inzerce, o 49 procent skoro na 12 miliard amerických dolarů. Čistý zisk dosáhl bezmála pěti miliard, což bylo o 63 procent více než ve stejném období loni. Analytici oslovení agenturou Reuters přitom očekávali tržby ve výši 11,4 miliardy a čistý zisk okolo čtyř miliard.

Pokračoval i trend rostoucího podílu příjmů z reklamy zobrazované na mobilních zařízeních. Tržby z mobilní inzerce tvoří již 91 procent reklamních příjmů. V prvním čtvrtletí minulého roku to bylo "jen" 85 procent.

Společnost provozuje nejen stejnojmennou sociální síť, ale také Instagram a komunikační aplikace WhatsApp a Messenger.

Zakladatel a výkonný ředitel firmy Mark Zuckerberg byl s hospodařením firmy spokojen. "I přes některé významné okolnosti jsme zaznamenali velmi vydařený vstup do nového roku. Jsme si vědomi naší zodpovědnosti a investujeme do toho, aby naše služby sloužily dobré věci," uvedl. "Zároveň ale musíme i nadále vytvářet nové nástroje, které budou spojovat lidi, posilovat naši komunitu a ještě více propojí svět."

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru