Skandál okolo zneužití informací o desítkách milionů uživatelů, který vypukl v polovině března, se na výsledcích společnosti Facebook v prvních třech měsících letošního roku nepodepsal, vliv může ale do budoucna mít. Tržby i čistý zisk předčily očekávání analytiků, kurz akcií firmy reagoval po závěru řádných obchodních hodin růstem o zhruba pět procent na 168 dolarům. Středeční obchodování přitom akcie zakončily na necelých 160 dolarech.

Společnost v úvodním čtvrtletí meziročně navýšila tržby, které téměř ze sta procent tvoří příjmy z internetové inzerce, o 49 procent skoro na 12 miliard amerických dolarů. Čistý zisk dosáhl bezmála pěti miliard, což bylo o 63 procent více než ve stejném období loni. Analytici oslovení agenturou Reuters přitom očekávali tržby ve výši 11,4 miliardy a čistý zisk okolo čtyř miliard.

Pokračoval i trend rostoucího podílu příjmů z reklamy zobrazované na mobilních zařízeních. Tržby z mobilní inzerce tvoří již 91 procent reklamních příjmů. V prvním čtvrtletí minulého roku to bylo "jen" 85 procent.

Společnost provozuje nejen stejnojmennou sociální síť, ale také Instagram a komunikační aplikace WhatsApp a Messenger.

Zakladatel a výkonný ředitel firmy Mark Zuckerberg byl s hospodařením firmy spokojen. "I přes některé významné okolnosti jsme zaznamenali velmi vydařený vstup do nového roku. Jsme si vědomi naší zodpovědnosti a investujeme do toho, aby naše služby sloužily dobré věci," uvedl. "Zároveň ale musíme i nadále vytvářet nové nástroje, které budou spojovat lidi, posilovat naši komunitu a ještě více propojí svět."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.