Tuzemské firmy a živnostníci to dobře znají. Naprostá většina z nich vede svůj byznys poctivě, státní správa ale každým rokem přichází s novými a novými výčty kontrol a povinností, které jejich bezúhonnost čím dál důkladněji prověřují. Řada takových opatření je přitom zcela absurdní a nepotřebná. Proto Hospodářské noviny už dvanáctým rokem vyhlašují veřejnou anketu Absurditu roku, která je součástí soutěží Firma a Živnostník roku a která na nelogická nařízení státu upozorňuje. Odborným garantem ankety je Hospodářská komora.

Spousta absurdit z předchozích let už ze zákonů zmizela, a to je ambicí i letošního ročníku soutěže, v němž mohou lidé o největší absurditě roku 2018 hlasovat on-line do 30. dubna.

Letos veřejnost z řady podnikatelů a různých oborových asociací, svazů a cechů nominovala celkem šest absurdních opatření státu. Která to jsou?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.