Firma Prabos ze Slavičína na Zlínsku obouvá kromě české armády i vojáky z Německa nebo Litvy. Nyní se chystá zaujmout investory, kterým chce v květnu nabídnout minoritní podíl svých akcií výměnou za zhruba 60 milionů korun pro další rozvoj, uvedl spolumajitel společnosti Jaroslav Palát na nedávné prezentaci v mediálním domě Economia.

Tržby společnosti se tak odvíjí zejména od toho, kolik bot firma dodá vojákům, policistům nebo hasičům po celé Evropě. Což však znamená, že hlavní byznys Prabosu je výrazně závislý na tom, jestli uspěje ve veřejných zakázkách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Výrobce obuvi Prabos chce vstupem na burzu získat kapitál také na rozvoj sortimentu volnočasových bot pro širokou klientelu.
  • Prabos je jednou ze čtyř společností, jež se chystají vstoupit na akciový trh Start pro menší společnosti, který v květnu spouští pražská burza.
  • Ve středu 25. dubna své záměry ohledně vstupu na burzu Start představí v redakci HN zástupci výrobce náplní 3D tiskáren Fillamentum. V minulých dnech na stejném místě své firmy představili zakladatelé Prabosu a výrobce dronů Primoco.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.