Řecko přijalo nabídku konsorcia vedeného italskou společností Snam na převzetí většinového podílu v řecké plynárenské firmě DESFA za 535 milionů eur (zhruba 13,5 miliardy korun). Oznámila to ve čtvrtek řecká privatizační agentura.

Prodej 66procentního podílu ve společnosti DESFA je součástí privatizace státního majetku, která patří mezi podmínky třetího záchranného programu pro Řecko. Řecká vláda prodává ve firmě DESFA podíl 31 procent a největší řecká rafinérská společnost Hellenic Petroleum dalších 35 procent, napsala agentura Reuters.

Řecko v loňském roce vyhlásilo nový tendr na 66procentní podíl ve společnosti DESFA poté, co předloni zkrachovala dohoda o prodeji podílu ázerbájdžánské ropné firmě SOCAR za 400 milionů eur.

Nejvyšší nabídku v novém tendru předložilo konsorcium zahrnující kromě italské firmy Snam rovněž španělskou společnost Enagas a belgickou Fluxys. Nabídku konsorcia ve čtvrtek schválili vedoucí představitelé privatizační agentury i firmy Hellenic Petroleum.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru