Delegace z čínského státního konglomerátu CITIC Group už několik týdnů monitoruje 22 akvizicí společnosti CEFC Europe v České republice. Schází se s firmami a nadačními fondy, kde má CEFC Europe z asijské velmoci podíly, či s projekty, které pomáhá financovat.

Tyto akvizice byly tuzemskou politickou reprezentací označovány jako první vlaštovky budoucích velkých investic z Číny a CEFC Europe patřilo mezi nejaktivnější firmy.

Ve vedení CEFC Europe je bývalý politik a ministr obrany Jaroslav Tvrdík. CEFC se ale v Číně dostalo do problémů a jeho předseda Jie Ťien-ming čelí vyšetřování. Státní CITIC Group má do CEFC v příštích měsících vstoupit se 49procentním podílem.

Že k tomu skutečně dojde, naznačuje i přílet nejvyššího vedení CITIC Group do Česka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru