Několik let plánovaný prodej Zentivy a dalších aktiv spojených s divizí generik francouzského farmaceutického koncernu Sanofi míří do cílové rovinky.

Po tendru, do nějž se přihlásilo několik zájemců včetně strategických hráčů z Brazílie či Indie a řady investičních fondů si Sanofi vybralo vítěze, s nímž vstupuje do exkluzivních jednání o prodeji. Ta by měla být dokončena v řádu měsíců. Podle zdroje HN blízkého transakci to ovšem fakticky znamená, že "Advent se ale už stal majitelem Zentivy".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Francouzský farmaceutický koncern Sanofi se do konce roku zbaví evropské divize generik.
  • Investiční fond Advent International zvítězil v tendru a vstupuje do exkluzivních jednání o převzetí ze Sanofi vyčleněných aktiv, kde zásadní roli hraje česká Zentiva.
  • Očekávaná cena obchodu dosáhne téměř dvou milard eur.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.