Americký výrobce elektrických aut Tesla dočasně pozastavil výrobu svého posledního vozu Model 3. Zakladatel a šéf společnosti Elon Musk přišel s informací o odstávce krátce poté, co oznámil "optimistické předpovědi" ohledně zvýšení produkce svého klíčového automobilu.

Výroba se ale v posledních měsících potýká s problémy, což vyvolává otázky, jestli je miliardář schopen plnit své závazky.

Společnost odmítla upřesnit délku odstávky, podle výpovědí zaměstnanců ale půjde o čtyři až pět dní, uvedl server BuzzFeed. Podle pracovníků Tesly bylo přerušení výroby ohlášeno bez předchozího varování. Během odstávky bude mít většina z nich neplacené volno a jen malý počet z nich najde využití v jiných odděleních společnosti.

Jedná se již o druhé přerušení výroby Modelu 3 od začátku roku. První se odehrálo během třetího únorového týdne a trvalo pět dní. Automobilka nicméně varovala, že v budoucnu může být takových odstávek víc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.