V posledních letech nebývalo zvykem, že by domácí pivní trh vykazoval v meziročním srovnání samé poklesy. Stagnaci, případně mírný propad konzumace piva v Česku tuzemským pivovarům dokázal vyvažovat export. Loni tomu tak úplně nebylo.

Podle čerstvých dat Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) se loni v Česku vyrobilo 20,3 milionu hektolitrů piva, což oproti roku 2016 představuje pokles o 0,7 procenta. Jde o první pokles od roku 2011, kdy ještě celá ekonomika a spotřebitelská poptávka byly ovlivněny dopady světové finanční krize.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.