David Rozumek, který v minulosti v České národní bance (ČNB) dohlížel na tuzemské finanční domy, povýšil v rámci Mezinárodního měnového fondu (MMF) do ústředí této instituce ve Washingtonu. Tam bude mít za úkol hodnotit finanční odvětví v jednotlivých zemích a posuzovat dopady nové regulace na banky.

Rozumek odešel z ČNB loni v lednu, poté co v centrální bance vedl 10 let sekci dohledu nad bankami, pojišťovnami a dalšími finančními institucemi. Od té doby pracoval pro MMF v Bosně a Hercegovině. Tamním institucím radil, jak sladit bankovní regulaci a dohled s evropskými standardy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.