David Rozumek, který v minulosti v České národní bance (ČNB) dohlížel na tuzemské finanční domy, povýšil v rámci Mezinárodního měnového fondu (MMF) do ústředí této instituce ve Washingtonu. Tam bude mít za úkol hodnotit finanční odvětví v jednotlivých zemích a posuzovat dopady nové regulace na banky.

Rozumek odešel z ČNB loni v lednu, poté co v centrální bance vedl 10 let sekci dohledu nad bankami, pojišťovnami a dalšími finančními institucemi. Od té doby pracoval pro MMF v Bosně a Hercegovině. Tamním institucím radil, jak sladit bankovní regulaci a dohled s evropskými standardy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • David Rozumek dosud působil coby expert Mezinárodního měnového fondu (MMF), v jehož rámci dohlížel na banky v Bosně a Hercegovině.
  • V minulosti pracoval v této oblasti 10 let pro ČNB a byl také dvakrát ve vedení Evropské agentury pro bankovnictví.
  • Nyní povýšil do ústředí MMF ve Washingtonu, vedle bývalé centrální bankéřky Michaely Erbenové se tak stane jedním z nejvýše postavených Čechů v této instituci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru