Dopravce, kteří v Česku platí mýto za používání dálnic a silnic prvních tříd, čeká nejspíš v příštích měsících nutná výměna tisíců palubních jednotek, skrze něž se výběr těchto poplatků kontroluje. Uvádí to česko-slovenské konsorcium firem CzechToll a SkyToll, které tuto středu ministerstvo dopravy vyhlásilo za vítěze tendru na nový mýtný systém, jenž má fungovat mezi lety 2020 až 2030.

Vítěz zakázky ovšem stále nemá jisté, zda bude v tuzemsku mýtný systém provozovat. Ministerstvo s ním zatím nesmí uzavřít smlouvu, protože si musí počkat na rozhodnutí antimonopolního úřadu (ÚOHS). Na ten se už loni v létě obrátil současný dodavatel mýtného systému, rakouský Kapsch. Kapsch v tendru neuspěl, soutěž proto u ÚOHS napadl, protože ji podle něj úřad Dana Ťoka (za ANO) vypsal špatně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vítěz státního tendru na provozování mýtného systému v Česku promluvil o technických detailech svého řešení. Dopravci podle firem SkyToll a CzechToll budou muset vyměnit své současné palubní jednotky za nové.
  • Vítězné česko-slovenské konsorcium ale zatím nemá jisté, zda bude mýtné v Česku spravovat. Tendr u antimonopolního úřadu napadl současný provozovatel systému Kapsch.
  • Pokud úřad mýtnou soutěž zruší, stát buď prodlouží smlouvu s Kapschem, nebo mýto nebude vybírat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.