Top chart

 • V Česku se budeme mít stejně jako v USA. Americký Federal Reserve a ČNB se tento týden nezávisle na sobě shodly, že růst cen v obou zemích brzy zrychlí na dvě procenta. Obě centrální banky považují dvouprocentní míru inflace za ekonomicky prospěšnou. V Česku i USA však rostly v posledních letech spotřebitelské ceny výrazně pomaleji.

  Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šest let po předchozím nezrealizovaném záměru vstoupit na newyorskou burzu Nasdaq chystá česká antivirová firma Avast Software reparát. S tržní hodnotou čtyři miliardy dolarů se může Avast stát největší technologickou akcií v Londýně.
  • Při vystupování na veřejnosti zakladatel prodejce letenek Kiwi.com nezapře, že je mladší bratr širší veřejnosti známějších herců Vladimíra a Michala Dlouhých. Svůj šarm teď ale musí využít pro uklidnění napjatých vztahů s investory, od kterých na rozjezd firmy před šesti lety získal téměř 30 milionů korun.
  • Kalifornská kolébka technologických firem by se mohla klidně přejmenovat na údolí lítosti. Takřka denně slýcháme omluvy tamních titánů, jako je Facebook či Uber, za to, co natropili.

  Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

  Proč ji potřebujeme?

  Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

  Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

  Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

  Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

  Platba kartou

  Rychlá online platba

  Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
  Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

  Peníze podle Leoše Rouska

  Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

  Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

  Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

  Přihlásit se k odběru