Společnost Residomo provedla největší akvizici s nájemními byty v Česku od loňského června.

Firma dříve známá pod názvem RPG Byty koupila od rakouské investiční skupiny Julius Meinl balík s celkem 274 byty. Transakci za 273 milionů korun zprostředkovala poradenská společnost Deloitte.

Součástí prodeje je 13 bytových domů v Ostravě, Havířově a Olomouci. Převážná část z bytů je na Severní Moravě. "Máme v plánu v několika málo letech investovat do těchto domů až 20 milionů korun," řekl Stanislav Kubáček, investiční ředitel londýnské společnosti Round Hill Capital pro střední Evropu. Ta Residomo společně s americkou skupinou Blackstone ovládá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.