Jedinému těžaři černého uhlí v Česku, společnosti OKD, se opět daří. Podle výsledků, které byly v úterý ráno zveřejněny v insolvenčním rejstříku, vydělala firma při tržbách 16,8 miliardy korun celkem 3,3 miliardy korun.

"Dlužník vytvořil dostatek hotovosti pro další chod podniku i pro financování případných nepředvídatelných událostí," uvádí se ve zprávě insolvenčního správce Leeho Loudy. Podle něj má podnik nyní peníze i na financování postupného útlumu neefektivních provozů.

Dobrý výsledek hospodaření souvisí s rostoucími cenami černého uhlí - ať už energetického, nebo koksovatelného, které využívají hutě pro výrobu surového železa ve vysokých pecích. OKD dosáhlo lepších výsledků i při nižší těžbě, která byla 5,5 milionu tun. V roce 2015 vytěžil například podnik o téměř dva miliony tun uhlí více, přesto skončil ve ztrátě téměř sedm miliard korun. Předloni mělo OKD ztrátu 1,22 miliardy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.