Výrobce nábytku TON z Bystřice pod Hostýnem získal za své křeslo z kolekce Alba světové ocenění za design Red Dot Award 2018. Model italského designéra Alexandera Guflera společnost představila na loňském veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Křeslo porotu zaujalo v kategorii produktový design, udělila mu titul Winner, sdělila redakci Anna Handlová.

Podle ředitele marketingu firmy TON Jana Juzy se v Guflerových produktech snoubí ideální poměr designu a funkčnosti. "Naše značka je známá pro precizní práci se dřevem. Řada ocenění v tuzemsku i zahraničí, kterou Alba obdržela, však dokazuje, že stejnou úroveň držíme také u čalounění," uvedl Juza.

Kolekci Alba tvoří kromě křesla i židle a lounge křeslo. Podle Guflera je jejím jednotícím prvkem tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. "Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku," uvedl designér. Komfort při sezení zajišťují taštičkové pružiny a PUR pěna. Technologie využívaná u ortopedických matrací umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži. Kromě domácností je kolekce podle výrobce vhodná i pro restaurace a hotely.

Křeslo Alba z dílny nábytkářské firmy TON.

Křeslo Alba TON opět ukáže veřejnosti na veletrhu designu a nábytku Salone del Mobile, který se v Miláně koná od 17. do 22. dubna. Představí zde ale především nové lounge křeslo Chips designérky Lucie Koldové a dále stoly Chop a Ink, konferenční stolky Anix, pohovku Dowel, barovou židli Leaf s opěrkou a barovou variantu židle Ironica.

Cena za design Red Dot Award je udělována ve třech základních kategoriích - designový koncept, komunikační design a produktový design. Ocenění získal TON poprvé v roce 2011 za křeslo Merano, jehož autorem je také Gufler. V roce 2016 ho společnost obdržela za křeslo z kolekce Split a loni za židli a stůl z kolekce Leaf.

TON je jedním z několika málo světových výrobců ohýbaného nábytku. Tradice společnosti se počítá od roku 1861, kdy svou firmu založil truhlář, vynálezce a návrhář nábytku Michael Thonet. Firma zaměstnává asi 850 lidí a výrobky dodává do více než 60 zemí. V roce 2016 měla tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží 829,4 milionu korun a vykázala zisk přes 44 milionů. Loňské výsledky hospodaření zatím nezveřejnila.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru