Po dvouměsíčním bezvládí má státní agentura CzechInvest konečně nového šéfa. Ve výběrovém řízení na post generálního ředitele vyhrála Silvana Jirotková. Ta v CzechInvestu už dlouhé roky působila na různých vedoucích pozicích.

V dřívějších letech vedla Jirotková například odbor malých a středních podniků. Mezi její hlavní projekty mimo jiné patří založení a řízení inkubátoru ESA BIC Prague, který vznikl ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou a Hlavním městem Praha.

"Paní Jirotková je velmi dobrá volba. Spolupracujeme s ní téměř deset let, jedná vždy profesionálně, žádné fráze, ale věcnost, patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější manažery státní správy. Měl jsem možnost vidět její koncepci dalšího fungování agentury, její představa je rozvojová, ale současně přiměřená situaci na trhu investic," říká o Jirotkové  šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček.

"Líbí se mi, že chce zapojit investory do využívání tuzemských výzkumných center. Podpora start-upu by měla být její silná stránka, vždy se tomu věnovala. Bude ji možná čekat větší sbližování s CzechTrade, ale má dostatečné zkušenosti, aby to zvládla," dodává Havlíček.

Jirotkovou má ve čtvrtek odpoledne jmenovat do funkce ministr průmyslu Tomáš Hüner. Ten odvolal jejího předchůdce Karla Kučeru počátkem ledna. Svým vedením údajně agenturu destabilizoval. Vedením investiční agentury byl poté dočasně pověřen dosavadní zástupce bývalého šéfa CzechInvestu Jan Urban.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru