Jednu branku pod nakládací rampou místního konzumu vyznačuje stará pneumatika. Druhou představují dvě nezřetelné čáry namalované na betonu.

Na improvizovaném hřišti, kam se vejdou nejvýš dvakrát tři hráči, se v prvním jarním slunci blyští skleněné střepy a zátky od lahví. Zlatá bunda trenéra dětského streetfotbalového klubu Mongaguá Ostrava Jaroslava Horvátha ladí se žlutí trávníků a kontrastuje s rozfoukanými odpadky.

Ač je všude bláto, Horváth má dokonale čisté boty.

"Tady trénuju od dětství a chodím sem i s kluky z klubu," rozkládá Horváth rukama u plochy pro nakládku zboží a snaží se k nám přivolat pětičlennou skupinku dětí, která se vynořuje zpoza blízké bytovky.

Kluci z úcty k trenérovi − a obecnímu "strýci" se značnou autoritou − chvíli postojí, ale z foťáku nadšení nejsou. Brzy utíkají za děvčaty, která se nám obloukem vyhnula.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.