Nejpoužívanější internetový vyhledávač Google v úterý oznámil sérii opatření, která mají pomoci seriózním médiím. Cílem je především usnadnit vydavatelstvím získávání peněz od předplatitelů a zvýhodnit jejich obsah na úkor dezinformací.

Součástí iniciativy je spuštění služby Subscribe, která uživatelům přes jejich Google účet umožní snadno si předplatit přístup k online portálům novin a na jednom místě pohodlně odebírat jejich obsah. Lidé tak už nebudou muset zdlouhavě a opakovaně vyplňovat uživatelská jména a hesla, aby se přihlásili do různých placených zpravodajských portálů.

Novinky představil během setkání Googlu s novináři v Londýně Philipp Schindler, ředitel obchodu a jeden z viceprezidentů firmy. Větší pohodlí pro čtenáře při objednávání a čerpání předplatného podle něj povede k jejich rychlejšímu přechodu na zpoplatněné zpravodajské weby.

Mezi prvními, kteří zpřístupní předplatitelům svůj internetový obsah i přes Google účet, budou přední světové deníky jako Financial Times, Le Figaro, Washington Post, The New York Times nebo La Repubblica.

Google také oznámil nová opatření, která mají ve výsledcích vyhledávání posílit roli kvalitní žurnalistiky. To je důležité například v době zvýšeného zájmu veřejnosti o informace, jako při volbách nebo nečekaných událostech. Google podle Schindlera rovněž pracuje na vylepšení vyhledávacích algoritmů tak, aby eliminovaly tvůrce falešných zpráv a dezinformací.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru