Kurz bitcoinu se vyvíjí podobně, jako se vyvíjela hodnota americké burzy Nasdaq během internetové horečky "dot-com", která vedla ke splasknutí bubliny, při níž řada investorů přišla o peníze. Vývoj je však 15krát rychlejší, než tomu bylo před 18 lety, upozorňuje server CNBC s odkazem na analýzu banky Morgan Stanley.

Podle analýzy vykazuje situace před splasknutím bublin podobný vývoj. Kurz burzy Nasdaq během 519 dnů vzrostl o 278 procent a v březnu 2000 dosáhl nejvyšší hodnoty, rok nato splaskl. Bitcoinu vzrůst o 248 procent trval jen 35 dní.

"Vývoj bitcoinu je 15krát rychlejší," řekla Sheena Shahová z Morgan Stanley. Podobný vývoj může podle ní být náznakem, že se historie bude opakovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vývoj kurzu bitcoinu náramně připomíná výkyvy hodnoty burzy Nasdaq těsně před splasknutím bubliny dot-com v roce 2001.
  • Tehdy také mnoho drobných investorů vkládalo své peníze do údajně nadějných internetových projektů v době masového rozšiřování internetu.
  • Banka Morgan Stanley ve své analýze upozorňuje, že bitcoin může stejné splasknutí bubliny potkat také, a to mnohem rychleji.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.