Právník Tomáš Sokol se pustil do roztržky s piráty. Vadí mu novela, která umožní Generálnímu finančnímu ředitelství požadovat po advokátech informace o obchodních aktivitách jejich klientů. Piráti tak chtějí posílit pravomoc státu, aby mohl efektivněji bojovat s případy praní špinavých peněz. Podle Sokola je jejich návrh špatný, umožní úředníkům zneužít pravomoci a prolomit povinnou mlčenlivost advokátů.

Máte plán, jak návrh pirátů zastavit? Konáte v tom něco?

Všechno, co konáme, je v intencích demokratické společnosti. Plán, jak to zastavit, nemáme. Máme plán, jak přesvědčovat všechny ty, kteří to mohou zastavit.

Jediný způsob, jak to zastavit, by byl státní převrat, a to tedy advokacie opravdu nechystá.

Ale snažíme se všemožným způsobem - osobními rozhovory pro média, dopisy poslancům - přesvědčit všechny, kteří o té věci budou rozhodovat, že to zdaleka není tak jednoduché a jednoznačné, jak se to pokouší prezentovat vláda, respektive ministerstvo financí, a jak je v tom teď ještě podporují piráti, kteří se jim snaží "foukat do plachet". Ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.