Cena bitcoinu se dříve či později propadne k nule. To je názor Stefana Hofrichtera, hlavního ekonoma a investičního stratéga nadnárodní investiční společnosti Allianz Global Investors, která spravuje majetek institucionálních (například penzijních fondů) i retailových investorů v objemu okolo 500 miliard eur.

"Bitcoin nemá žádnou vnitřní hodnotu. Není ničím podložen, na rozdíl třeba od dluhopisů vlád, akcií či papírových peněz. Ani negeneruje žádný tok finančních příjmů," napsal Hofrichter v komentáři na webu společnosti.

Stejný argument by se dal použít i u zlata, podle Hofrichtera je však tento drahý kov akceptován a používán lidstvem jako platidlo či uchovatel hodnoty již po více než dva a půl tisíce let v porovnání s necelou dekádou v případě bitcoinu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.